بهره‌مندی واحدهای تولیدی در دست ساخت با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد از تسهیلات ویژه بانکی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جريان حضور در شهرک صنعتی آبادان سهم سال گذشته تسهیلات بانکی بخش صنعت را  30 درصد اعلام و اضافه کرد: تعامل نزدیکی با بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی صورت گرفته است.

صالحی‌نیا به فعالیت کارگروه تسهيل و رفع موانع تولید در استان‌ها نيز اشاره کرد و گفت: این کارگروه‌ها در استان‌ها مسائل و مشکلات را رصد و نسبت به رفع آن‌ها اقدام می‌کنند.

وی به بخشودگی جرائم بانکی صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور اشاره کرد و ادامه داد: با هماهنگی مجلس شورای اسلامی، در سال جاری بخشودگی جرائم بانکی این واحدها در دستور کار قرار دارد و آیین نامه آن در سازمان برنامه و بودجه، وزارت امور اقتصادي و دارایی و سایر دستگاه‌های اجرایی درحال بررسی و تصویب است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصريح كرد: امسال با توجه به تدابیر اندیشیده شده، واحدهای تولیدی نسبت به سال‌های گذشته در موضوع تأمین مواد اولیه، فروش کالای تولیدی و صادرات آن با کمترین مشکل روبه‌رو هستند.

صالحی‌نیا افزود: به منظور شتاب بخشی، واحدهای تولیدی در دست ساخت با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد از تسهیلات ویژه بانکی بهره‌مند می‌شوند.

وي اضافه كرد: واحدهای کوچک و متوسط در دست احداث با توجه به میزان پیشرفت فیزیکی می‌توانند تسهیلات مورد نیاز خود را در سامانه 'بهین یاب' ثبت کنند تا درخواست آن‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در این راستا موارد ثبت شده در سامانه 'بهین یاب' در کارگروه‌های رفع موانع تولید شهرستانی و استانی با حضور دستگاه‌های مختلف اجرایی به‌خصوص بانک‌ها بررسی شده و به واحدهایی که برای سرمایه در گردش و یا ادامه روند ساخت و ساز نیاز به سرمایه دارند، تسهیلات پرداخت می‌شود.

صالحی‌نیا اظهار داشت: به منظور تأمین تسهیلات مورد نیاز صنایع کوچک، در قالب تبصره 18 قانون بودجه منابعی به‌صورت ترکیبی از سوی صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک‌ها پیش‌بینی شده است.

 

منبع : شرکت شهرک های صنعتی      1398/4/23 10:51

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
2.4/10 (تعداد آرا 5 نفر )