صنایع کوچک از ارکان مهم توسعه اقتصادی است.


به گزارش روابط عمومی شركت شهرك هاي صنعتي آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان كه به مناسبت 21 مرداد روز حمايت از صنايع كوچك در شهرك صنعتي سرمايه گذاري خارجي برگزار شده بود،‌ افزود : برای رفع مشکلات اقتصادی کشور همه مسئول هستند و نباید تنها منتظر اقدام دولت بود.

وی ادامه داد: باید همه آحاد جامعه از مسولین گرفته تا همه مردم دست به دست هم دهند و برای رفع مشکلات اقتصادی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: جلسه و بازدید امروز از آن جهت خوشحال کننده است که همه صنایع علی رغم وجود مشکلات متعدد، با کار و تلاش به آینده امیدوارند و به هیچ وجه قصد عقب نشینی از خط اول جنگ اقتصادی ندارند.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز با اشاره به مناسبت امروز، صنایع کوچک را یکی از ارکان مهم توسعه اقتصادی عنوان نمود و افزود : صنایع کوچک یکی از ارکان مهم توسعه اقتصادی در كشورهاي مختلف است و ما نيز بايد از اين ظرفيت نهايت براي توسعه كشور بهره مند شويم.

آل هاشم اظهار داشت: بر اساس تاثيرگذاري صنايع كوچك در توسعه اقتصادي ، کشورهای توسعه یافته در دهه های گذشته ایجاد و حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط را در دستور کار خود قرار دادند تا در نهایت توانستند به توسعه و موفقیت دست یابند.

وي با اشاره به نام گذاري 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک و ضرورت کمک به اين صنایع ، ‌اضافه کرد : ظرفیت های محلی و منطقه ای صنایع کوچک و متوسط از طریق انباشت منابع مالی، کارآفرینی و پیوند با صنایع بزرگ می تواند زمینه های توسعه اقتصاد کشور را فراهم آورد.

حجت الاسلام آل هاشم یکی از دلایل اهمیت حمایت از صنایع کوچک و متوسط را سهم بالای این بنگاه های اقتصادی از سهم اشتغال کل کشورها دانست و افزود: بر اساس آمار اتحادیه اروپا در سال 2012 میلادی 80 درصد ایجاد فرصت های شغلی جدید در اروپا از طریق صنایع کوچک و متوسط صورت گرفته است .

امام جمعه تبریز با اشاره به برخی مشکلات صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی در امر تهیه مواد اولیه ، قاچاق و واردات بی رویه و مشکلات برخی قوانین در حوزه تامین اجتماعی و مالیات ، گفت: پی گیر حل مشکلات صنعتگران خواهیم بود .

وي با تقدیر از ورود مقتدرانه قوه قضائیه در برخورد با احتکار کالا در کشور تاکید کرد : این برخوردها در راستای ایجاد آرامش و امنیت بازار است و باید به طورمستمر ادامه داشته باشد تا از وارد شدن ضربه به قشر كم درآمد جلوگيري شود .

در ابتدای این جلسه نماينده کنسرسیوم هاي صادراتی ، صنایع کوچک ، خوشه هاي صنعتي ، واحد های صادرات محور به بیان نظرات و مشکلات واحدهای تولیدی پرداختند.

(آذربایجان شرقی با 3.9 میلیون نفر جمعیت دارای 37 شهرک و 17 ناحیه صنعتی است.)

منبع: سایت شرکت شهرک های صنعتی استان آذربایجان شرقی

   1397/5/21 11:10

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
1/10 (تعداد آرا 1 نفر )