حمایت از کالای ایرانی


«حمایت از کالای ایرانی»؛ این نام و شعار را رهبر انقلاب در پیام نوروزی برای سال 97 اعلام کردند. پیش از این و در سال‌های قبل نیز رهبر انقلاب بر حمایت از تولید و کار و سرمایه ایرانی تاکید کرده بودند اما آن نتیجه مطلوب حاصل نشد. حالا با فراخوان «حمایت از کالای ایرانی»، آحاد ملت هم خطاب قرار گرفته اند تا با حمایت از تولیدات فرزندان خودشان، چرخ اقتصاد و زندگی خانواده ایرانی را به حرکت درآورند. به امید اینکه نگاه‌ مسؤولان هم از دروازه‌های ورودی گمرک، به دستان توانمند جوانان ایرانی دوخته شود.
با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از تولید کالا و محصولات  در شهرک‌های صنعتی انجام و شهرک های صنعتی مهمترین زیرساخت تولید کالای ایرانی محسوب می‌شود با تعامل و همکاری بین بخش دولتی و خصوصی، منویات رهبر معظم انقلاب محقق می شود.
از مهم‌ترین الزامات حمایت از کالای ایرانی، فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای استقرارو فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی به‌شمار می‌رود که این مهم با ایجاد شهرک‌های صنعتی محقق و بستر لازم برای ارتقای تولید و افزایش اشتغال پایدار درقالب شهرک‌های صنعتی فراهم‌شده است.
ساماندهی استقرار واحدهای صنعتی، تولیدی و صنفی، ایجاد ارزش‌افزوده محصولات تولیدی و جلوگیری از تمرکز ناموزون صنایع به همراه ایجاد تنوع در صنایع و تکمیل زنجیره‌های ارزش، تولید و اشتغال‌زایی با حداقل هزینه و سرمایه، از رویکردهای اصلی حمایت از تولید کالای ایرانی است که در شهرک‌های صنعتی محقق می‌شود.
شهرک صنعتی غرب تبریز ( غیر دولتی ) با ایجاد زیرساخت های لازم و تسهیل نمودن مسیر ایجاد کسب و کار های جدید در شهرک صنعتی غرب تبریز یکی از پیشروان و حامیان دلسوز امر رهبری بوده و برای محقق گشتن این امر مهم از  هیچ یک از پتانسیل های موجود دریغ ننموده است.

   1397/2/27 08:30

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )