استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از شهرک صنعتی غرب تبریز تأکید کرد:

تکرار الگوی موفق ایجاد شهرک‌های صنعتی توسط بخش خصوصی

استاندار آذربایجان شرقی از 4 واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک صنعتی غرب تبریز بازدید کرد.
دکتر مجید خدابخش با حضور در شهرک صنعتی غرب تبریز، از واحدهای ایمن‌پارت رفیع (تولیدکننده قطعات خودرو با ظرفیت تولید 300هزار قطعه در سال و اشتغال‌زایی 50 نفر)، کفش ارک (تولیدکننده انوع کفش‌های ایمنی با ظرفیت تولید 286هزار جفت در سال و اشتغال‌زایی 28 نفر) و آذراتصال (تولیدکننده لوله‌ها و اتصالات پی‌وی‌سی با ظرفیت تولید 7150 تن در سال و اشتغال‌زایی 50 نفر) بازدید کرد.
 
وی همچنین از یک واحد تولید انواع قطعات پرسی خودرو که با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در حال احداث است بازدید و به مشکلات آن رسیدگی کرد.
 
استاندار آذربایجان شرقی همچنین در نشستی با مدیران شهرک صنعتی غرب تبریز، ایجاد شهرک‌های صنعتی توسط بخش خصوصی را الگوی موفقی برای توسعه صنعتی استان ذکر کرد و گفت: شهرک‌های صنعتی از الزامات توسعه استان هستند.
 
دکتر خدابخش از مدیریت شهرک صنعتی غرب تبریز خواست که با استفاده از تجربیات خود، طرح توسعه این شهرک و همچنین احداث شهرک‌های صنعتی دیگری را نیز اجرا کند.
 
وی خطاب به مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان نیز تأکید کرد: این شرکت باید به جای کارهای اجرایی و احداث شهرک صنعتی، زمینه را برای ورود بخش خصوصی در این حوزه فراهم کند.
 
خدابخش افزود: بخش خصوصی با در نظر گرفتن همه جوانب اقدام به فعالیت می‌کند و بنابراین شهرک‌های صنعتی که توسط بخش خصوصی احداث می‌شوند، در آینده دچار مشکل نخواهند شد.
 
استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه استان باید با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی توسعه یابد، گفت: سرمایه‌گذاری در جهت ایجاد شهرک صنعتی، مصداق جهاد اقتصادی است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و جمعی از مسئولان استان نیز دکتر خدابخش را در این بازدیدها همراهی کردند.
 
گفتنی است شهرک صنعتی غرب تبریز در سال 1382 تأسیس شده و در سال 1390 با اخذ پروانه بهره‌برداری، به جمع شهرک‌های صنعتی کشور پیوسته است.
 
هم‌اکنون برای 25 واحد صنعتی و تولیدی مستقر در این شهرک، پروانه بهره‌برداری صادر شده و 46 واحد دیگر نیز در حال احداث است.
تاکنون بالغ بر ده‌هزار میلیارد ريال سرمایه‌گذاری در این شهرک صورت گرفته و 1500 نفر در واحدهای مستقر در آن مشغول به کار هستند.
   
 

   1396/8/13 14:54

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
5.7/10 (تعداد آرا 18 نفر )